Добрі новини! Послаблення карантинних обмежень в Європі і світі

Країни у різних кінцях світу послаблюють внутрішні обмежувальні заходи у зв'язку з пандемією COVID-19, і деякі скасовують їх взагалі.

  Новини компанії 624 04 февраля, 2022

ГРЕЦІЯ

Від 7 лютого для туристів, що подорожують до Греції не буде обов'язковим мати негативний тест на коронавірус – ті, хто матиме чинний європейський сертифікат вакцинації від COVID-19, зможуть потрапити до країни без перешкод.

"Цього року наша країна готується прийняти гостей літнього сезону з 1 березня. Тобто  раніше, ніж в будь-якому іншому році. Грецький туризм продемонстрував надзвичайну стійкість за останні два роки, демонструючи увагу до безпеки для мандрівників у нашій країні, і він ми будемо робити те саме й цього року", – сказав міністр туризму Василіс Кікіліас.

ЧЕХІЯ
Уряд Чехії з 9 лютого послаблює карантинні обмеження. Зокрема, скасують заборону відвідування громадських місць для невакцинованих від коронавірусу мешканців.
«З огляду на поточний розвиток епідеміологічної ситуації уряд з 9 лютого скасує обов'язок пред'являти сертифікат вакцинації або лікарську довідку про перенесене захворювання при вході в ресторани, підприємства сфери послуг, а також на культурні та спортивні заходи», - сказав на брифінгу прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала.


МЕКСИКА
У Мексиці вирішили радикально спростити умови в'їзду для туристів. У тому числі скасувати всі вимоги безпеки COVID-19, включаючи заповнення медичної форми. Вимоги не діють уже із 1 січня. Так, Мексика стала другою країною у світі, яка відмовилася від коронавірусних правил. Першим став Сальвадор. Також президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив на прес-конференції, що Мексика не має наміру вимагати у туристів або жителів доказу вакцинації для відвідування громадських місць.


ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
З наступного тижня у Великій Британії буде знято режим суворих обмежень у зв'язку з пандемією COVID-19, оголосив прем'єр Борис Джонсон під час виступу в парламенті, передає SkyNews. Зокрема, в країні буде скасовано обов'язкове пред'явлення сертифікатів COVID.

Також планується скасувати обов'язковий масочний режим у громадських місцях та рекомендації щодо віддаленої роботи. Носіння масок у місцях скупчення людей залишиться рекомендацією.

ДАНІЯ
Данія з 1 лютого знімає практично всі обмеження щодо ковіда. Прем'єр-міністр країни оголосив, що нація повернеться до «життя, яким ми його знали до корони», і що хвороба більше «не загрожує суспільству». Органи охорони здоров'я «рекомендують» людям із позитивним результатом тесту ізолюватися на чотири дні, але громадяни не будуть зобов'язані робити це згідно із законом.
Данія стане першою країною Європейського Союзу, яка зніме всі свої внутрішні обмеження, незважаючи на хвилю "омікрону". Нагадаємо, що з 10 вересня Данія вже скасовувала всі обмеження, але пізніше їх знову запровадила через штам «дельта».
Однак, Данія має намір зберегти деякі прикордонні заходи ще на чотири тижні, включаючи тести та/або карантин залежно від статусу імунітету мандрівників. Але зрушення вже є – країна дозволила безкарантинний в'їзд щепленим усіма вакцинами, схваленими ВОЗ, а не як раніше – лише схваленими EMA. До списку додалися таким чином китайські та індійські вакцини, але не «Супутник V».


ІНДІЯ
Обмеження щодо коронавірусу були ослаблені в столиці Індії – Нью-Делі, оскільки «ситуація знаходиться під контролем», як заявили офіційні особи у четвер, 27 січня.
Скасовано комендантську годину у вихідні дні, приватні офіси, ресторани та кінозали можуть працювати з 50% завантаженням. Проте школи та коледжі, як і раніше, будуть закриті.


ІСПАНІЯ (КАТАЛОНІЯ)
З п'ятниці, 28 січня, відвідувачі барів, ресторанів та фітнес-центрів у Барселоні більше не зобов'язані подавати паспорти COVID-19 при вході. Знято кількісне обмеження (було до 10 осіб) для приватних зборів. Але нічні заклади залишаться закритими до подальшого повідомлення, заявила регіональна влада.
Уряд Іспанії закладає основу для того, щоб розглядати наступний сплеск інфекції не як надзвичайну ситуацію, бо як хвороба, яка нікуди не подінеться.
Як пояснюють в уряді, ідея полягає в тому, щоб перейти від режиму кризи до режиму контролю, підходячи до коронавірусу приблизно так, як країни борються з грипом або кіром.

ФРАНЦІЯ
Франція оголосила про послаблення обмежувальних заходів для шкіл, оскільки рекордно велика кількість випадків закрила тисячі класів та викликала занепокоєння у батьків та вчителів.
Батьки більше не будуть зобов'язані негайно забирати свою дитину для тестування на COVID-19, якщо він або вона контактувала з хворим на вірус. У таких випадках достатнім вважатиметься домашнє тестування, а не тестування в офіційно затвердженому місці. При цьому батьки підписують сертифікат, який підтверджує результат.
Набори для тестування, доступні в аптеках, будуть безкоштовними.
Уряд Франції дав зрозуміти, що з початку лютого він послабить правила роботи вдома, а потім за кілька тижнів дозволить відкриття нічних клубів.
Франція також скасовує вимогу самоізоляції для британців, які отримали вакцину від коронавірусу. Всім мандрівникам знадобиться негативний тест не старше 24 годин. Французький уряд заявив, що обмеження на поїздки більше не потрібні, оскільки варіант «омікрон» тепер набув значного поширення в обох країнах.

МАЛЬТА
Міністр охорони здоров'я Мальти Кріс Ферн повідомив, що країна послабить деякі обмеження, запроваджені у зв'язку із COVID-19.
З 7 лютого сертифікати про щеплення більше не вимагатимуться для доступу до закусочних, ресторанів та соціальних клубів. З 14 лютого ці сертифікати не знадобляться і для відвідування таких місць, як кінотеатри, театри, закриті басейни, спа-салони та тренажерні зали.
Міністр також повідомив, що Мальта планує скоротити вимогу карантину з 10 до 7 днів для близьких контактів інфікованих осіб. Очікується, що послаблення може бути прийняте в другій половині лютого.


НІДЕРЛАНДИ
Обмеження в Нідерландах були одними з найжорсткіших у Європі. Голландські заклади гостинності, включаючи бари, ресторани та музеї, були закриті з 18 грудня у спробі стримати поширення варіанта «омікрон». Але, незважаючи на обмеження, кількість випадків Covid-19 продовжує зростати і зараз реєструється близько 60 000 випадків на день.
Прем'єр-міністр Марк Рютте заявив, що країна "йде на ризик", послаблюючи обмеження. Рішення про послаблення надійшло за хвилею гніву з боку багатьох працівників готельного сектора, які були розчаровані рішенням уряду дозволити магазинам, спортивним залам, перукарням та секс-працівникам відновити роботу 15 січня, тоді як їх сектор був закритий.
Кафе в кількох містах відкрилися всупереч обмеженням позаминулих вихідних, а десятки музеїв і театрів на знак протесту на один день відкрилися як салони краси. В Амстердамі почастішали масові демонстрації проти обмежень.
Кафе, бари та ресторани будуть відкриті до 22:00, але для входу відвідувачі мають показати негативний результат тесту, довести, що вони вакциновані або нещодавно вилікувалися від коронавірусної інфекції. Нічні клуби залишаться закритими, а місткість спортивних та культурних заходів буде обмежена до 1250 осіб. Нові правила діятимуть до 8 березня.


КАЗАХСТАН
Президент Касим-Жомарт Токаєв доручив уряду переглянути жорсткі карантинні заходи з огляду на побоювання представників малого та середнього бізнесу.
Розважальні та спортивні заходи, весілля, ювілеї, виставки, форуми повинні проводитись без обмежень для відвідувачів, які мають зелений статус у системі Ashyq, незалежно від того, в якій епідеміологічній зоні вони знаходяться.
Спортивні центри, оздоровчі, релігійні та розважальні об'єкти, торгові центри, торгові мережі, казино, нічні клуби та караоке також будуть відкриті для відвідувачів із зеленим статусом.
Готелі, аеропорти, вокзали, річкові та морські порти, автовокзали, центри обслуговування населення, відділення Казпошти, банки, школи, університети, центри краси та СПА відкриті для всіх відвідувачів як зеленого, так і синього статусу в системі Ashyq.


АВСТРІЯ
Австрія почне послаблювати обмеження, пов'язані з COVID-19 цього тижня, заявив канцлер Карл Нехаммер на прес-конференції в суботу. Як і в інших країнах, це пов'язано з тим, що «омікрон» спричиняє меншу кількість госпіталізацій за більшої кількості інфікованих.
За словами пана Нехаммера, з 5 лютого Австрія продовжить максимально дозволені години роботи ресторанів та магазинів до півночі та збільшить кількість людей, які можуть брати участь у заходах, з 25 до 50.
Обмеження на пересування нещеплених знято з 31 січня. Однак їм, як і раніше, заборонено брати участь у різних видах дозвілля, включаючи прийом їжі в ресторанах.
З 19 лютого Австрія також послабить заходи, що забороняють неприщепленим відвідувати ресторани, сказав Нехаммер, заявивши, що ті, хто має негативний результат тесту на COVID, зможуть відвідувати ресторани та туристичні пам'ятки.
Фінляндія
Уряд Фінляндії оголосив 27 січня, що навантаження на систему охорони здоров'я знижується, незважаючи на хвилю «омікрону».
З 1 лютого ресторанам буде дозволено працювати до 21:00, що на три години довше, ніж дозволено наразі, йдеться у заяві уряду. Бари, як і раніше, повинні будуть закриватися о 18:00 і припиняти подачу алкоголю о 17:00.
Уряд також заявив, що обмеження на культурні та спортивні заходи з низьким рівнем ризику можуть почати послаблюватися.


ШВЕЙЦАРІЯ

Швейцарія з 3 лютого знімає частину коронавірусних обмежень у зв'язку з тим, що COVID-19 стає ендемічним захворюванням, йдеться у рішенні Федеральної ради країни.

«Федеральна рада вважає, що настав час знову послабити заходи, спрямовані на заборону поширення коронавірусу. Було ухвалено рішення негайно скасувати вимогу про роботу вдома і ввести карантин, а також почати консультації щодо широкого спектру заходів щодо пом'якшення заходів, що залишилися», — йдеться в повідомленні.

ЛИТВА

Уряд республіки вирішив зупинити дію коронавірусних сертифікатів із 5 лютого. Такий сертифікат підтверджує, що людина перехворіла на COVID-19, зробила щеплення або має негативний ПЛР-тест.

"Паспорт можливостей став ефективним інструментом управління пандемією, дозволивши підприємствам працювати, заохочуючи вакцинацію та допомагаючи всім нам уникнути нового карантину", - сказала прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте.

Кожна з цих країн варта уваги і, без сумніву, буде чудовим місцем активного відпочинку.

Відправити запит на підбір туру

ПЛАНУЄТЕ ПОДОРОЖ? Ми допоможемо Вам придбати квитки на чартерний або регулярний рейс, обрати найкращий варіант та забронювати тур,  оформимо страховки, проконсультуємо що до особливостей відпочинку, що до в'їзду в країни, допоможемо заповнити анкети і декларації, порекомендуємо оптимальний варіант готелю і досвідченого гіда, організуємо для Вас трансфер. 

Vidpustka.ua співпрацює лише з перевіреними страховими компаніями та надійними туроператорами. 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ